Odchudzanie na własną rękę - czy warto?

Ile razy zastanawialiście się nad rozpoczęciem odchudzania? Ile razy już próbowaliście sami poradzić sobie ze zbędnymi kilogramami i ile z tych prób zakończyło się fiaskiem? Jeżeli zdarzyło Wami się doświadczyć porażek na tym polu, to bardzo możliwe, że wynikały one z tego, że stosowaliście nieprawidłowo dobraną dietę!
Czas dowiedzieć się jakie są skutki niewłaściwego odchudzania i jak należy odchudzać się zdrowo!

Konsekwencje źle zbilansowanej diety…


Odchudzanie się na własną rękę, choć oszczędne i nie czasochłonne niesie za sobą ogromne ryzyko.
Często odchudzamy się wykorzystując diety zaczerpnięte z nieprofesjonalnych źródeł, bardzo niskoenergetyczne lub zakładające eliminowanie części składników z jadłospisu. Stosowanie takich diet może doprowadzić do głębokich niedoborów składników odżywczych, witamin oraz minerałów co może skutkować obniżeniem odporności, łamaniem się paznokci, wypadaniem włosów, pogorszeniem wyglądu skóry a nawet chorobami ustrojowymi.

Ponadto diety układane przez osoby nie mające do tego kompetencji, są niejednokrotnie zbyt ubogie energetycznie. Mimo, że mogą skutkować szybkim chudnięciem, powodują jednocześnie przestawienie się organizmu na ekstremalnie oszczędny sposób gospodarowania energią. Spala on coraz mniej kalorii na swoje codzienne wydatki energetyczne, w obawie przed przedłużającym się okresem braku pożywienia.
W efekcie po zakończeniu diety, kiedy zaczynamy jeść więcej, organizm przyzwyczajony do okresów głodu jakie mu sprawiliśmy łapczywie magazynuje energię w postaci tkanki tłuszczowej, na wypadek kolejnych niespodzianek. W rezultacie kilogramy wracają do nas niczym bumerang a kolejna próba odchudzania wymaga jeszcze większych restrykcji energetycznych przyczyniających się do dalszego osłabiania i wyniszczania organizmu.

Pamiętajmy także, że szybka utrata kilogramów oznacza w rzeczywistości, że pozbyliśmy się wody z organizmu. Poziom tkanki tłuszczowej pod wpływem takich diet w zasadzie się nie zmienia, co zostało udowodnione przez wiele badań. Jednak kilogramy, które do nas wracają są nie tylko w postaci wody, ale także tłuszczu. Kończymy więc z tą samą lub większą masą ciała i większą zawartością tkanki tłuszczowej, którą bardzo trudno zredukować. 

Jak temu zaradzić?


Może po prostu nie warto podejmować prób odchudzania w pojedynkę? Trzeba zdać sobie sprawę, że niezbilansowana, nie dobrana indywidualnie dieta nie będzie skuteczna a ponadto będzie bardzo szkodliwa dla zdrowia.
Jeśli chcesz schudnąć najlepiej zasięgnij profesjonalnej porady lekarza lub dietetyka. Pozwoli to na uniknięcie podstawowych błędów popełnianych przy układaniu diety, a także nie doprowadzić do wystąpienia efektu jojo. Ponad to możliwość konsultacji z kompetentnym doradcą i regularne przedstawianie mu efektów odchudzania zwiększy Twoją motywację i da Ci siłę aby wytrwać w swoich postanowieniach.


http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f