Sztuka motywacji

Dlaczego chcemy schudnąć? Oto pytanie, które powinniśmy sobie zadać zanim zaczniemy dietę odchudzającą. Najczęściej odpowiadacie: chcę pięknie wyglądać, chcę założyć bikini tego lata, chcę powrócić do figury z liceum.  A czy chcesz być zdrowa? Na to pytanie nie można odpowiedzieć inaczej niż tak. Otóż drogie Panie i Panowie prawidłowa masa ciała, zdrowe racjonalne żywienie i regularna aktywność fizyczną mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Zatem gra toczy się nie tylko o wymarzoną sylwetkę, ale i o jakość waszego życia.

Nigdy nie jest za późno, aby zmienić nawyki żywieniowe. Niezależnie od tego czy mamy lat 15 czy 70 mamy wpływ na nasz stan zdrowia. Badania naukowe wykazały, że to czy będziemy w dobrej kondycji w 50% wpływ nasz styl życia. W dużo mniejszym stopniu ma na to wpływ, jakość opieki zdrowotnej, na którą ciągle narzekamy. To jak będziemy się czuć dzisiaj i za 20 lat zależy od nas samychŁatwo powiedzieć…

Tak, wszyscy jesteśmy zapracowani, zmęczeni i ciągle brak nam czasu. Jednak nic nie stanie się samo! Tak jak na nadprogramowe kilogramy pracowaliśmy rzetelnie latami tak walka o zdrowie i prawidłową masę ciała zajmie nam trochę czasu. Będzie wymagała także cierpliwości i starań. Najważniejsza będzie jednak wytrwałość. Dobra wiadomość jest taka, że najtrudniejsze są zwykle pierwsze dwa tygodnie diety. To ten okres, w którym zwykle dosyć radykalnie zmieniamy swoje przyzwyczajenia. Po tym czasie nasz organizm się adaptuje i prędzej czy później potraktuje nowy sposób żywienia, jako nawyk. Zatem najtrudniej jest zacząć. Jeśli jednak chcesz zmienić swoje życie, nie czekaj do jutra. Zacznij już dziś!

Po pierwsze wprowadź do jadłospisu 5 posiłków. Jedz je regularnie w odstępach, co 4 h. Nie omijaj żadnego z posiłków. Wybieraj zdrowe dobre produkty: pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce, chudy nabiał, mięso, ryby. Pij dużo wody niegazowanej.

Po drugie, jeśli przeszkodą nie jest Twój stan zdrowa koniecznie zacznij ćwiczyć. Po co? Nie tylko po to żeby szybciej schudnąć. Nie tylko po to by spalić tkankę tłuszczową. Aktywność fizyczna powoduje, że nasz mózg wydziela substancje odpowiedzialne za dobre samopoczucie. Ruch = radość. Paradoksalnie ruch zapewnia nam też większą ilość energii, na co dzień. Porzućcie, zatem wymówkę nie mam czasu i wstańcie pół godziny wcześniej lub połóżcie się spać pół godziny później. Na świecie są miliony osób, które potwierdzą moją tezę – ruch to zdrowie!

Po trzecie nie licz na żadne diety cud. Jeśli na nadwagę pracowałaś latami nie uda Ci się jej stracić w dwa tygodnie. Nawet, jeśli taka dieta pomoże ci w utracie kilku kilogramów bądź prawie pewna, że za chwilę dopadnie cię efekt jo-jo. Nie ma magicznych sposobów na powrót do formy. Jedyne, co pozwoli osiągnąć trwały efekt to zmiana nawyków i regularny ruch.

Nie warto marnować czasu na narzekanie.

Do dzieła!


Autor: Dietetyczka - Marzena Rojek
Autor Post
jyoti
Dodano 2 tygodnie temu; 22.03.2020, 17:42:10
Norton Antivirus Support
Dodano 2 tygodnie temu; 19.03.2020, 22:48:50
Norton Antivirus Support
Dodano 2 tygodnie temu; 19.03.2020, 22:47:42
Dial 1-877-916-7666 to receive authentic Norton antivirus support from us. This is a toll free service that remains active on a 24X7 basis. The same number is applicable to all parts of the country.

https://www.assistanceforall.com/services/antivirus-support/norton-support/
rainaa
Dodano 2 tygodnie temu; 17.03.2020, 11:14:24
I think you made some amazing fixations in Features what's more. Continue working, puzzling business.
Digital Marketing Training In Delhi NCR
[URL=https://digitalmarketingcoursesindelhi.weebly.com/]Digital Marketing Course In Delhi[/URL]
[URL=https://bestseotraininginstitutedelhincr.blogspot.com/]SEO Training Institute In Delhi NCR[/URL]
rainaa
Dodano 2 tygodnie temu; 17.03.2020, 11:13:26
I think you made some amazing fixations in Features what's more. Continue working, puzzling business.
Digital Marketing Training In Delhi NCR
[URL=https://digitalmarketingcoursesindelhi.weebly.com/]Digital Marketing Course In Delhi[/URL]
[URL=https://bestseotraininginstitutedelhincr.blogspot.com/]SEO Training Institute In Delhi NCR[/URL]
TurboTax Login
Dodano 3 tygodnie temu; 14.03.2020, 11:10:29
First and foremost, you should open your preferred internet browser on your computer. You may have Internet Explorer, Google Chrome, Firefox, Safari, etc. Hence, you have to open any of these browsers available on your computer. TurboTax Login

AOL Mail
Trend Micro Login
Hulu Login
Dodano 3 tygodnie temu; 11.03.2020, 10:26:57
Entertainment can be more fun with Hulu as here you get access to a world full of your favorite TV shows. Here will get the opportunity to enjoy the latest content that you can stream in any of your devices supporting the app. Get your free trial and access to your device in the
Hulu Login
Jerry Wayne
Dodano 3 miesiące temu; 23.01.2020, 13:43:00
Ohhh! Waw post. I like it. You choose exactly what I wanted to read. Kindle post some more topics like traveling. I am eager to read your new post. If you are using Outlook and need and help and information then visit on my Outlook customer service web page. You may also dial our Outlook support phone number for quick assistance.
Here are some frequently asked questions of Outlook:
Is there a phone number for Outlook support?
How do I contact outlook by phone?
Thanks

Szybki komentarz

Autor
 
Adres e-mail
 
Treść wypowiedzi
 
Przepisz kod  

Włącz BBCode
 
Włącz emotikony
 
 
posty użytkowników niezarejestrowanych mogą pojawić się z opóźnieniem

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f