Cellulit - zapobiegaj zawczasu!

Cellulit czyli skórka pomarańczowa to przypadłość, która spędza sen z oczu tysiącom kobiet! Sposobów na radzenie sobie z nim jest bardzo dużo, jednak aby osiągnąć sukces należy atakować celulit  ze wszystkich stron!

Większość kobiet zaczyna od wizyty w drogerii, gdzie decyduje się na zakup jednego ze specyfików mających zapewnić redukcję cellulitu. W stosowaniu preparatów działających miejscowo nie ma oczywiście nic złego, przyśpieszają one przemiany zachodzące w powierzchniowych warstwach skóry i tkanki podskórnej. Ponad to często mają działanie ujędrniające i nawilżające dzięki czemu poprawiają ogólny wygląd skóry.
Należy jednak pamiętać, że aby kuracja była naprawdę skuteczna czyli aby cellulit zniknął raz na zawsze, należy połączyć stosowanie preparatów z dietą i aktywnością fizyczną (taką informację często zresztą producenci tych preparatów umieszczają na opakowaniach).

Przedstawiamy zatem zasady diety będącej bardzo skutecznym narzędziem w zwalczaniu cellulitu:


  • Po pierwsze zamień tłuszcze zwierzęce na roślinne! Tłuszcze zwierzęce łatwiej odkładają się w organizmie i nasilają powstawanie skórki pomarańczowej.
  • Unikaj dań gotowych i tych typu Fast-food. Zawierają one bardzo dużo spulchniaczy i konserwantów, które odkładają się w tkankach i powodują zatrzymywanie wody w organizmie.
  • Jedz owoce, ale z umiarem. Mają one oczywiście dużo witamin, ale także znaczną ilość cukrów prostych, które wzmagają powstawanie tkanki tłuszczowej.
  • Wyeliminuj ze swojego jadłospisu słodycze. Zawierają one znaczne ilości nasyconych kwasów tłuszczowych oraz cukrów prostych, które stymulują rozwój tkanki tłuszczowej i powstawanie cellulitu.
  • Zrezygnuj z kawy i alkoholu. W wyniku metabolizmu tych produktów powstają związki szkodliwe, dodatkowo wpływające na odwodnienie komórek, powodujące tym samym, że skóra traci jędrność i elastyczność.
  • Zwiększ ilość płynów wypijanych w ciągu dnia. Najlepiej wypijaj powyżej dwóch litrów niegazowanej wody mineralnej. Ewentualnie wybieraj herbaty ziołowe lub herbatę zieloną.
  • Zadbaj o zwiększoną ilość błonnika w diecie. Ułatwia on oczyszczanie organizmu z toksyn, a także przyśpiesza przemianę materii. Znaczne ilości błonnika znajdziesz w produktach takich jak: warzywa, produkty zbożowe z pełnego przemiału, makarony razowe, ryż niełuskany, warzywa i owoce
  • Mięso czerwone zamień na drób! Zawiera znacznie mniej tłuszczu i jest lekkostrawny.
  • Jedz dużo ryb, zwłaszcza morskich, zawierają one niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które mają bardzo korzystny wpływ na wygląd skóry
  • Bądź aktywna fizycznie – poprawi to krążenie krwi, przyśpieszy spalanie tkanki tłuszczowej i korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie! Ponadto ujędrni skórę poprawiając jej wygląd.

Pamiętaj jednak, że aby skutecznie zapobiegać powstawaniu cellulitu lub ułatwić jego redukcję, wyżej wymienione zmiany należy do stylu życia wprowadzić na stałe.


http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f