Dieta stabilizacyjna

Odchudzanie jest procesem długotrwałym, wymagającym silnej woli i zaangażowania. Długość tego procesu jest uzależniona od dużej ilości czynników takich jak wiek, tempo przemiany materii, wyjściowa masa ciała, aktywność fizyczna.

Każda osoba, która stoczyła walkę ze zbędnymi kilogramami wie, jak wiele silnej woli potrzeba aby osiągnąć sukces. Jednak nawet kiedy waga pokazuje już wymarzoną liczbę kilogramów, trzeba być bardzo ostrożnym, żeby zgubione kilogramy zaraz nie wróciły.
Dlatego właśnie po zakończeniu odchudzania najlepiej jest przejść na dietę stabilizacyjną, która poprzez stopniowe podwyższanie energetyczności pozwoli ustrzec się przed efektem jojo.

Dieta ta jest przeznaczona głównie dla osób, którym udało się schudnąć, chcących utrzymać osiągnięty efekt.

Główne założenia diety, to:

  • Nie dopuszczenie do wystąpienia efektu jojo.
  • Zwiększanie w każdym tygodniu energetyczności diety o 100 kilokalorii. W ten sposób organizm przyzwyczaja się do ilości dostarczanych kalorii, nie odkładając przy tym tkanki tłuszczowej.
  • Dodawanie do diety nowych produktów
  • Wprowadzanie urozmaiconych, ciekawych i smacznych jadłospisów pozwalających na kształtowanie poprawnych nawyków żywieniowych na całe życie.

Jeśli udało Ci się zrzucić zbędne kilogramy, zrób wszystko aby je utrzymać i uniknąć efektu jojo. Ciesz się szczupłą sylwetką przez cały czas!

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f