Dieta South beach - wady i zalety

Dieta polega na wyeliminowaniu węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Podzielona jest na trzy fazy. Najbardziej restrykcyjna jest faza I, w której wyeliminować należy w zasadzie wszystkie węglowodany. Nie można jeść pieczywa, ryżu, makaronu, ziemniaków, kukurydzy, a nawet marchewki i owoców! W kolejnych etapach restrykcje są już mniejsze, jednak węglowodany trzeba ograniczać na rzecz białka i tłuszczu. 

Wady diety:


W zasadzie całkowicie należy wyeliminować węglowodany. Nie jest to zalecenie dobre dla osób chcących trwale pozbyć się nadmiaru tłuszczu, gdyż badaniami potwierdzono, że węglowodany uczestniczą w spalaniu tkanki tłuszczowej. Dlatego ich spożywanie przy odchudzaniu jest takie ważne. Ponadto w jadłospisie jest zbyt duża ilość białka co może obciążać nerki i wątrobę. Dodatkowo dieta ta wymaga bardzo dużych nakładów finansowych, gdyż produkty polecane w tej diecie są drogie.
Po jej zakończeniu i powrocie do dawnego stylu odżywiania kilogramy wracają. Nie jest to dieta dobra na polski klimat.

Zalety diety:


Dania polecane w tej diecie są smaczne. Ze względu na to, że posiłki są wysokobiałkowe nie odczuwa się głodu. Dzienna racja pokarmowa pokrywa zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, dzięki dużej zawartości warzyw i nabiału. Można być aktywnym fizycznie podczas stosowania diety South beach.

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f