Dieta odchudzająca - jak schudnąć zdrowo i skutecznie?

Jeżeli Twoim problemem są dodatkowe kilogramy, to dieta ta jest właśnie dla Ciebie!
Poznaj jej podstawowe zasady i zacznij odchudzanie z Naszym Serwisem!

  • Przy układaniu diety uwzględniane jest zapotrzebowanie energetyczne każdej osoby. Na tej podstawie ustalany jest optymalny deficyt energetyczny, który pozwoli zarówno na redukcję masy ciała jak i na dostarczenie wszystkich niezbędnych składników odżywczych i utrzymanie organizmu w dobrym stanie zdrowia.
  • Ponadto przy ustalaniu diety, dietetyk bierze pod uwagę preferencje każdej osoby dotyczące ulubionych produktów, ilości posiłków oraz czasu jaki może być poświęcony na ich przygotowywanie.
  • Pokrywane jest zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, witaminy oraz składniki mineralne
  • Dieta jest bogata w błonnik, który wspomaga oczyszczanie organizmu i na długi czas utrzymuje uczucie sytości
  • Duża ilość warzyw pozwala na zaspokajanie głodu niskokalorycznymi a jednocześnie bardzo smacznymi daniami.
  • Dieta zakłada ograniczenie wysokokalorycznych przekąsek, jednak jeżeli nie możesz się obejść bez słodyczy Twój dietetyk umieści niewielką ilość Twoich ulubionych przysmaków w jadłospisie.
  • Wraz z dietą otrzymasz przepisy na znakomite, niskokaloryczne dania, dzięki czemu Twój jadłospis będzie bardzo urozmaicony a potrzeba przyjemności z jedzenia zaspokojona.

Przykładowy dzienny jadłospis:


Śniadanie – 300 kcal:


Pożywne kanapki:
Kanapka z serkiem do smarowania Bieluch, z plasterkiem wędliny drobiowej – 10 gramów, oraz z
Dwie kromki chleba z ziarnami – 80 gramów zjedz z serkiem Bieluch – 50 gramów. Jako dodatek do jednej kanapki zjedz wędlinę drobiową – 10 gramów oraz kilka plasterków papryki czerwonej. Do drugiej 20 gramów dżemu malinowego niskosłodzonego.

II śniadanie – 150 kcal


Serek granulowany light z pokrojonym pomidorkiem

Obiad – 400 kcal


Kurczak z sosem słodko-kwaśnym
150 gramów piersi z kurczaka dokładnie umyj i oczyść.  Następnie pokrój w kostkę. Sos słodko kwaśny – 250 gramów, wrzuć do garnka i pogrzej. Kiedy sos będzie już ciepły dodaj do niego kurczaka i duś pod przykryciem przez około 20 minut. Podawaj z ryżem w ilości 40 gramów.

Kolacja – 150 kcal


Rozgrzewająca zupa z marchwi
Przygotuj :1 kg marchewki, 750 ml (3 szklanki) rosołu warzywnego z kostki, cebulę, łyżkę oliwy, łyżkę świeżo startego imbiru, natkę pietruszki.
Posiekaj drobno cebulę i podsmaż razem z imbirem na rozgrzanej oliwie, przez około 2 minuty. Obraną i drobno pokrojoną marchewkę wrzuć do wrzącego rosołu, i gotuj aż będzie miękka. Gdy marchewką będzie się gotować do wywaru dodaj cebulę z imbirem. Po około 20 minutach, zmiksuj wszystko razem na gęsty krem. Dopraw pietruszką. Zjedz - 300 mililitrów.

Suma - 1000 kcal

Zapytaj dietetyka

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f