Skąd się biorą duże wahania wagi?

Chciałabym się dowiedzieć, jak to jest możliwe, że mój organizm potrafi przytyć w okresie 3 tygodni prawie 4 kilogramy?? Nie wiem dlaczego tak się dzieje... Kiedy ćwiczę jest ok, a kiedy skończę ćwiczyć - np. po około 2 tygodniach - od razu przybieram na wadze. Bardzo mnie to martwi :( Mam 174 cm wzrostu i obecnie ważę 64 kg, ale ciężko jest mi utrzymać stałą wagę ciała (pomimo, iż przez 7 lat byłam sportowcem). Najgorszym moim problemem jest tycie w obrębie nóg i bioder! Nie wiem jak mogę temu zapobiec i jak skutecznie schudnąć z nóg!? A jeszcze innym problemem jest bardzo duży cellulit, z którym nie mogę się uporać blisko 5 lat... Proszę o pomoc...

    Marzena Rojek dietetyk
       

Odpowiedź dietetyka

mgr Marzeny Rojek

absolwentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Odpowiadając kolejno na Pani pytania:

Wahania wagi w granicach 3 kg w okresie miesiąca u kobiet uznajemy za zjawisko fizjologiczne. Jest ono związane ze zmianami cyklu, działaniem hormonów płciowych, które mają działanie antydiuretyczne, czyli zatrzymują wodę w organizmie. Jeśli w miarę prawidłowo Pani się żywi, nie jest możliwe, aby przy dużej aktywności fizycznej w ciągu 3 tygodniu dodatkowe 4 kilogramy były tkanką tłuszczową.

Widoczne oznaki cellulitu możemy zwalczyć prawidłową dietą wykluczającą wszystkie przetworzone pokarmy (np. zupki instant, przyprawione vegetą, napoje gazowane), sól i spożywając dużo błonnika w postaci pełnoziarnistych produktów - warzyw i owoców. Te działania należy koniecznie połączyć z aplikacją specjalnych kremów, masażami. Bardzo pomagają także zabiegi kosmetyczne oraz ćwiczenia na bieżni podciśnieniowej. Walka z cellulitem wymaga niezwykłej konsekwencji gdyż jest długotrwała i wymaga działania - stosowania diety, kosmetyków i ćwiczeń ruchowych.

Bardzo trudno jest za pomocą diety wymodelować sylwetkę tak, aby schudnąć w wybranej partii ciała. Musi Pani zatem starać się modelować ją bardziej za pomocą ćwiczeń. Ważne są treningi areobowe spalające tkankę tłuszczowa, ale i wzmacniające nadające kształt oraz poprawiające kondycję mięśni.
Aby wysłać wiadomość musisz się zalogować
Powrót na stronę główną

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f