Kiedy i jakie suplementy diety warto stosować?

Czy mogę schudnąć będąc wyłącznie na diecie? Brak mi silnej woli i bardzo obawiam się, że nie dam rady... Czy są jakieś skuteczne ,,wspomagacze'', które mogłaby Pani polecić?

    Marzena Rojek dietetyk
       

Odpowiedź dietetyka

mgr Marzeny Rojek

absolwentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Proszę mi wierzyć, że najskuteczniejszym sposobem na utratę kilogramów jest połączenie prawidłowej ubogoenergetycznej diety oraz wysiłku fizycznego.
Istnieje kilka supementów diety, które mogą wspomóc Panią w wytrwaniu w postanowieniu zmiany nawyków żywieniowych. Jeśli problemem jest głód i uczucie ssania w żołądku można przyjmować preparaty z błonnikiem (warto jednak pamiętać, że naturalny błonnik znajdzie Pani w warzywach, owocach, pełnoziarnistym pieczywie, brązowym ryżu, razowym makaronie).
Gdy zwiększy Pani aktywność fizyczną zasadne będzie przyjmowanie L-karnityny, która przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli ma Pani problem z apetytem na słodycze można przyjmować chrom, który bierze udział w regulacji wahań poziomu cukru we krwi i pomaga poskramiać apetyt na słodkości.
Prosze jednak pamiętać, że suplementy nie zastąpią prawidłowych nawyków żywieniowych oraz ruchu. Niestety do tej pory nie wynaleziono "cudowynych" tabletek na odchudzanie.

Trzymam kciuki w walce ze zbędnymi kilogramami!
Aby wysłać wiadomość musisz się zalogować
Powrót na stronę główną

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f