Czy można ponownie schudnąć?

Czy, gdy po zrzuceniu w tamtym roku ok. 15-16 kg i przez ostatnie pół roku niestety ponownym przytyciu, jest szansa, że jeśli się postaram, mogę ponownie osiągnąć taką wagę jak w ubiegłe wakacje i czy będzię to trudniejsze niż za pierwszym razem?
Bo słyszałam, że jak już się raz schudło, a potem znowu przytyło, to trudniej jest ponownie schudnąć...
I jakie środki np. zmniejszające apetyt i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej mogłaby Pani polecić?

    Marzena Rojek dietetyk
       

Odpowiedź dietetyka

mgr Marzeny Rojek

absolwentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego
Zgadza się - każde kolejne odchudzanie jest trudniejsze. Jest to związane z tzw. "pamięcią organizmu", który obawiając się tego, że będzie go Pani głodzić, nie chce już tak szybko oddać zgromadzonych zapasów. Oczywiście jest to kwestia indywidualna i nie powinna Pani rezygnować z walki o zgrabną figurę i zdrowie.

Po schudnięciu należy za pomocą kalkulatora całkowitej przemiany materii obliczyć dzienne zapotrzebowanie na energię. Znając tą wartość może Pani tak regulować ilość pożywienia, aby nie dostarczać nadprogramowych kalorii. Proszę zadbać o odpowiednią ilość warzyw oraz pełnoziarnistych produktów w diecie. Aby zapobiec pojawieniu się efektu jo-jo ważna jest także regularna aktywność fizyczna.

Najlepszym sposobem na poskromienia aptetytu jest spożywanie 4-5 posiłków w regularnych odstępach co 3-4 godziny. Pomocny może być także chrom. Aby szybciej spalać tkankę tłuszczową można przyjmować L-karnitynę (ma to jednak sens tylko jeśli będzie Pani uprawiać aktywność fizyczną!)
Aby ponownie nie przytyć musi Pani uświadomośc sobie, że dieta to przede wszystkim prawidłowe nawyki żywieniowe (które należy stosować zawsze), a nie tylko chwilowa zmiana sposobu jedzenia.

Aby wysłać wiadomość musisz się zalogować
Powrót na stronę główną

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f