Apetyt na czekoladę

Witam, chcę schudnąć 3kg... lecz uwielbiam czekoladę. Nie wiem czym ją zastąpić? Próbowałam owocami itd. ale to nic nie dało... Czy mogę siegnąć w takiej sytuacji codziennie po 1 wafla ryżowego w gorzkiej czekoladzie i mi to nie zaszkodzi? Oraz czy mogę jeść jogurty owocowe?

    Marzena Rojek dietetyk
       

Odpowiedź dietetyka

mgr Marzeny Rojek

absolwentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Słodycze nie powinny pojawiać się zbyt często w codziennym jadłospisie. Powodów tego jest wiele - m. in. często są bogate w tłuszcze (także szkodliwe - typu trans), powodują wahania cukru we krwii, a także utrudniają regulację apetytu.

Jeśli jednak lubi Pani słodki smak, nie musi Pani zupełnie eliminować takich produktów z menu. Jest kilka sposobów aby poradzić sobie z tym tematem. Po pierwsze proszę pamiętać, że słodycze powinniśmy jesć po posiłku (w fomie deseru). Jesteśmy wtedy już syci co powoduje, że jemy mniej słodkiego, a i ograniczamy wahania glukozy we krwi. Nigdy łakoć nie powinien stanowić osobnego posiłku (np. ciastko z kawą)!
Warto także wybrać sobie jeden dzień w tygodniu kiedy pozwala sobie Pani na mały grzeszek. Proszę pamiętać, że dobrą alternatywą dla słodyczy są owoce, desery mleczne, kisiele, galaretki.

Może Pani także spożywać wspomniane jogurty owocowe. Prosze jednak pamiętać, że we wszystkim należy zachować zdrowy umiar.
Aby wysłać wiadomość musisz się zalogować
Powrót na stronę główną

http://www.odchudzanie.com/click/?code=23a85fcc3e359612c115cce6187ae3e9
http://www.odchudzanie.com/click/?code=c518b53f7d9e779c1afb713d4be49ef1
http://www.odchudzanie.com/click/?code=7d3c242b99706c588c2a36a73214f41f